Брз појадок за цело семејство: Кришки со шунка, јајца и мајонез

Брз појадок за цело семејство: Кришки со шунка, јајца и мајонез

Направете вкусни лепчиња за почеток на денот. Навистина се ароматични и хранливи.Ова е рецептот за нив:

Состојки:

  • 2 лепињи 
  • 200 гр. шунка 
  • 2 варени јајца
  • мајонез 
  • малку зелена салата

 

Начин на подготовка:

  1. Се сечат лепињите на кришки, на секоја половина се мачка мајонез, се става лист салата. 
  2. Се става и шунка, па сечените варени јајца.
  3. Ставете уште една кришка горе.

 

 

Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Појадок за 15 минути – заборавен а толку вкусен

Солена торта со палачинки

Топли пирошки со сирење

Мини проја со фета

Појадок од стар леб

Леб кој не дебелее

Појадок во шолја