Вода за имунитет и баланс на телото – утрото почнете го вака и доживејте промена

Вода за имунитет и баланс на телото – утрото почнете го вака и доживејте промена

Направете сами дома алкална вода која е здрава, помага за PH вредноста да се одржи во телото и помага за слабеење и имунитет.Ви треба една лажица хималајска сол, еден лимон и 8 шолји флаширана вода.

Во чиста тегла се става водата, па се сече лимонот на кришки и се цеди.

Додајте и хималајска сол, па затворете ја теглата и оставете ја 12 часа на собна температура.

Одличен начин да го почнете денот, да го вратите балансот и имунитетот.

Ве ослободува и од штетните токсини.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

Направете сок од краставица