Видео: За шарени велигденски јајца – ви треба само лак за нокти

Видео: За шарени велигденски јајца – ви треба само лак за нокти

Направете супер креации на вашите велигденски јајца и тоа со лак за нокти.Ставете неколку бои во вода, измешајте ги со чепкалка и ставете ги јајцата во водата.

Навистина е лесно и брзо, се е прикажано во видеото:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот?

singlepost_text