За рани, инфекции, воспаленија – Една билка помага за се

За рани, инфекции, воспаленија – Една билка помага за се

Невенот е моќна и лековита билка која се користи како чај или како маст.Ја прочистува крвта, помага кај вирусни инфекции, херпеси, помага за инфекции особено за уринарниот тракт, како и грчеви и болести на желудникот и цревата.

Помага и за превенција на рак.

Чајот помага и за болести на кожата, за мали рани и убоди од инсекти, како и изгореници од сонце.

Од друга страна, маста помага за рани, проширени вени, отоци и подливи.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува

singlepost_text