Ви треба само мрежа: Офарбајте ги јајцата на поинаков начин

Ви треба само мрежа: Офарбајте ги јајцата на поинаков начин

Оваа интересна идеја ќе ви помогне на креативен и необичен начин да ги офарбате велигденските јајца.Потребни ви се секако јајца и мрежичка од компир или некое овошје или зеленчук кое сте го купиле.

Замотајте ги јајцата во мрежата која ќе ја исечете на повеќе делови, па врзете со конец.

Внимавајте да не е лабава мрежичката.

Сварете ги јајцата во вода со боја, па оставате ги да се исушат со мрежата.

Потоа, тргнете ја внимателно мрежата од секое јајце.

Потоа, пребришете ги јајцата и имате интересни и уникатни велигденски јајца.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот?

 

singlepost_text