Видео: Излупете ги велигденските јајца за секунда – Нема нервози со овој трик

Видео: Излупете ги велигденските јајца за секунда – Нема нервози со овој трик

Пред Велигден е важно како да ги офарбаме јајцата без да пукнат, со силна и интензивна боја. По велигден е важно како да ги излупиме брзо јајцата без нервози.Ова е супер трик прикажан во видео. Се што треба за јајцата брзо да се лупат е да ставите малку сода бикарбона додека ги варите.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот?

singlepost_text