Смути за намалување на крвниот притисок – Денот нека почне со вкусна „бомба”

Смути за намалување на крвниот притисок – Денот нека почне со вкусна „бомба”

Направете смути совршено да го почнете денот со многу витамини. Воедно претставува и лек за намалување на притисокот.

Состојки:

  • 3 портокали 
  • 1 банана 
  • цимет 

Начин на подготовка:

  1. Се цеди сокот од портокалите и се пасира заедно со бананата, па се додава и цимет. 
  2. Се пие веднаш. 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Смути за старт на денот

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

Направете сок од краставица