Утрински лек за чистење на цревата

Утрински лек за чистење на цревата

Насобраните токсини во црева можат да предизвикаат низа проблеми во варењето, како запек, дебелеење, промена на кожата, надуеност, тврда столица…

Редовното чистење на цревата помага во отстранување на токсините пред да се појават здравствени проблеми.

Лек за чистење на цревата

Чаша топла вода со малку свежо исцеден лимон наутро ги чисти цревата и ја отстранува нечистотијата која се собрала во нив претходниот ден. Ја поттикнува работата на дигестивниот систем и работата на цревата, па на тој начин овозможува отстранување на насобраните токсини.

За чистење на цревата одличен е и чајот од коприва бидејќи го поттикнува метаболизмот.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text