Јајца со точки готови во неколку чекори – едно видео, три идеи

Јајца со точки готови во неколку чекори – едно видео, три идеи

Креативни и едноставни идеи како да ги офарбате јајцата за Велигден.

Ова е нешто што може да го прави цело семејство како креативен проект и време кое ќе го поминете заедно.

Ова се идеи за јајца со точки, цветови и со испрскана боја.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

 

singlepost_text