Видео: Земете салфети и офарбајте велигденски јајца – Радост за децата

Видео: Земете салфети и офарбајте велигденски јајца – Радост за децата

Офарбајте ги велигденските јајца со една креативна техника.Потребни ви се шарени салфети, со кои ќе правите декорации.

Се е прикажано во видеото. Ви треба белка од јајце и салфети:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

singlepost_text