Две состојки против надуеност и киселини во стомакот – Вкусно е а помага

Две состојки против надуеност и киселини во стомакот – Вкусно е а помага

Ако имате киселини во стомакот, ова е вкусен и ефикасен сок кој ќе ви помогне да се ослободите од киселините и надуеноста.Ви требаат еден компир и една јаболка.

Состојки:

  • 1 компир
  • 1 јаболка

Подготовка:

  1. Се лупи компирот, се цеди сокот од компирот со газа и се става во чаша. 
  2. Истото направете го и со јаболкото.

 

Пијте ја оваа мешавина два пати секој ден.

Се препорачува час пред оброк.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ