Не фрлајте јајца по Велигден: Идеја за брз и деликатесен ручек

Не фрлајте јајца по Велигден: Идеја за брз и деликатесен ручек

Доаѓа период кога по постот за Велигден ќе се јадат многу јајца, но бидејќи секогаш фарбаме повеќе, оние кои остануваат може да ги искористите за вкусни ручеци.Ви нудиме идеја за француски компир.

Состојки:

  • 500 гр. компир 
  • 4 јајца варени 
  • 200 гр. шунка 
  • 1 павлака 
  • 1 јајце

 

 

Начин на подготовка:

  1. Се вари компирот во солена вода, се сече на коцки, заедно со варените јајца и шунката. 
  2. Се премачкува плех за печење, се ставаат компирот, јајцата, па шунката, па пак компир. 
  3. Измешајте едно разматено јајце со павлаката и прелијте го компирот. 
  4. Печете на 200 степени 30 минути.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте