Нијансирано вапцање велигденски јајца –  ви требаат бои и сунѓерче (Видео)

Нијансирано вапцање велигденски јајца –  ви требаат бои и сунѓерче (Видео)

Супер идеја за велигденските јајца и најголемиот христијански празник Велигден. Фарбањето нека биде лесно и интересно.На видеото е прикажано како нијансирано да офарбате јајца со неколку акрилни бои и сунѓер.

Акрилот може да се набави во продавници за сликарски материјал или во книжарите.

Ако сакате бели јајца за бојата подобро да фати, само сварете ги во вода со оцет и имате супер подлога.

Се е прикажано на видеото:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Модерно фарбање јајца

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

 

singlepost_text