Велигденска декорација од салфета – видео за најубава велигденска трпеза

Велигденска декорација од салфета – видео за најубава велигденска трпеза

Направете креативна и убава велигденска трпеза.Покрај јајцата кои традиционално се фарбаат во црвена боја, а потоа и шарени, покажете се и во еден друг сегмент со својата креативност.

Направете необична велигденска декорација од салфета.

Повеќе на Gotvi.mk:

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

singlepost_text