Видео: Наместо да ги фрлите – офарбајте јајца со стари весници

Видео: Наместо да ги фрлите – офарбајте јајца со стари весници

Доаѓа големиот и тежок христијански празник Велигден. Домаќинките вапцаат црвени јајца од рано наутро, а потоа и јајца во други бои.Ова е креативна идеја за оние кои имаат дома весници. Наместо да ги фрлите, искористете ги вака.

Повеќе на Gotvi.mk:

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории