Една шолја и болките во коските и зглобовите ќе исчезнат

Една шолја и болките во коските и зглобовите ќе исчезнат

Болки во коските, зглобовите, мускулите, рацете, грбот, нозете. Сите знаеме колку работата и стресното време исцрпуваат, особено ако постојано седиме и сме во иста положба, а уште полошо ако стоиме со часови на работа.Сепак, има напиток кој помага против овие болки и дефинитивно прави телото да се препороди и да нема напнатост и болка.

Ова е напиток за болки во коски и зглобови:

Состојки:

 • 1 портокал 
 • 2 шолји ананас 
 • 2 стебла целер 
 • 2 круши 
 • 1 лимон 
 • малку ѓумбир 
 • куркума 
 • бибер 
 • ½ лажички кокосово масло

 

 

Начин на подготовка:

 1. Се чистат лимонот, портокалот и ѓумбирот, Се сечат заедно со ананасот и кушите. 
 2. Се ставаат во блендер, па се ставаат куркумата, целерот, коксовото масло, биберот. 
 3. Се меша се убаво и се пие веднаш. 
 4. Може да го чувате во ладилник ако направите поголема количина. 
 5. Важно е да се прави во блендер, не во соковник, бидејќи вака е полн влакна.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ