Видео: Велигденски јајца како лубеница – готови во два потега

Видео: Велигденски јајца како лубеница – готови во два потега

Доаѓа еден од најголемите христијански празници Велигден. Се фарбаат црвени јајца, а потоа и јајца во други бои.Секоја домаќинка се труди да направи нешто креативно и оригинално, па така ова е многу убава идеја за велигденски јајца како лубеници.

Се е прикажано во видеото во продолжение.

Потребни ви се зелена и жолта боја, а ова е постапката:

 

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот?

ВИДЕО: Ова се прави од картон од јајца

singlepost_text