Ставете кора од лимон во чорапите пред спиење – Ќе решите голем проблем преку ноќ

Ставете кора од лимон во чорапите пред спиење – Ќе решите голем проблем преку ноќ

Проблемот со испукани пети може лесно и брзо да биде решен. Ви треба само лимон кој ќе го ставите во чорапите.

Исечете еден лимон на половина, исцедете го сокот и оставете ја само кората. Оставете ја лимоновата кора на петата, па ставете чорап.

Нека стои еден час или најубаво е преку целата ноќ.

Уште утрината ќе забележите подобрување.

Повеќе на Готви.мк:

Зајакнете го имунитетот со лимон

Зимска детокс напивка со лимон

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко