Хит овој Велигден! Обојте ги јајцата пругасто на еденоставен начин (Видео)

Хит овој Велигден! Обојте ги јајцата пругасто на еденоставен начин (Видео)

Со овој трик за фарбање јајца ќе ги воодушевите сите, задолжително погледнете!

Со оваа супер едноставна метода за фарбање јајца, освен што ќе се забавувате, ќе имате и најдобра велигденска декорација.

На вас е да ја изразите својата единствена креативност, а она што ќе ви биде потребно од материјали е боја и ластичиња за коса.

Згответе јајца, а потоа обмотајте ги со ластичиња во различни правци. Користете до 10 ластичиња.

Потопете ги јајцата во саканата боја и по некое време тргнете ги ластичињата.

Деталните инструкции погледнете ги во видеото:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text