Видео рецепт: Брзи шарени бомбици од три состојки

Видео рецепт: Брзи шарени бомбици од три состојки

Сакате лесен и брз десерт кој има супер вкус? Ова е рецептот за вас.Направете колач кој е составен од само три состојки.

Состојки:

  • 500 гр. мелени бисквити 
  • 250 гр. шеќер во прав 
  • 200 гр. чоколадо 
  • малку топла вода(околу 1 дл.) 
  • мрвици во боја

 

 

Начин на подготовка:

  1. Во сад се мешаат бисквитите со шеќерот во прав и со ренданото чоколадо. 
  2. Се додава малку топла вода како што е прикажано на видеото, внимателно се меша да се соедини смесата, па се прават бомбици и се декорираат со мрвици во боја.

 

Ова е видео рецептот:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта