Вапцање јајца на пареа – Многу е лесно, бојата е силна и долго трае

Вапцање јајца на пареа – Многу е лесно, бојата е силна и долго трае

Вапцањето јајца за Велигден може да биде креативно и интересно. Ова е совршен и лесен начин како да вапцате велигденски јајца на пареа. На сите им успева, а најважно од се бојата останува убава и силна.Шарите сами се формираат.

Се е прикажано во видеото:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Фарбање јајца со памук

Офарбајте јајца со весници

7 техники за фарбање јајца

Сакате совршено пржени јајца?

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот?

ВИДЕО: Ова се прави од картон од јајца

Мафини со јајца на око