Солени стапчиња со мак и сусам (Видео)

Солени стапчиња со мак и сусам (Видео)

Вкусни солени стапчиња со мак и сусам – ќе ги обожавате!

Состојки:

  • 600 гр брашно
  • 200 мл масло
  • 200 мл вино
  • 1 лажичка сол
  • 1 лажичка прашок за печиво

Состојки за премачкување:

  • 1 јајце
  • 50 гр мак
  • 50 гр сусам

Начинот на подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта