Со првата голтка ќе чувствувате дека стомакот ви „гори” – за стомак како на манекенка

Со првата голтка ќе чувствувате дека стомакот ви „гори” – за стомак како на манекенка

Моќниот состав на витамини Ц, Б1, калиум, витамин Б6, калциум и Б2 од овој сок, го топат салото и помагаат да ослабете на критичните точки, особено стомакот.Ова е рецептот:

Состојки:

  • 125 гр. рен 
  • 3 лимони 
  • 3 лажици мед

 

Подготовка и употреба:

  1. Се ставаат во блендер ренот, со лимоните кои треба да бидат исечени и исчистени од семки. Ставете ги со кора лимоните. 
  2. Додајте мед и измешајте. 
  3. Чувајте ја смесата во тегла во ладилник и земајте мала лажичка два пати на ден со оброк. 
  4. Се користи три седмици и го пржи салото.

 

 

Овој сок е корисен и здрав, богат е со витамини, го чисти телото, го забрзува метаболизмот, пржи килограми, помага против стрес и умор, а се препорачува и за дијабетичари.

Вкусно и ефикасно.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ