Исчистете го лицето без мака – влакненцата ќе ги снема без болка

Исчистете го лицето без мака – влакненцата ќе ги снема без болка

Влакненцата на лицето се проблем за повеќето жени. Тенки се, ситни и тешко се доаѓа до нив за целосно да се отстранат, а лентите за депилација се секако болни за лицето.Постои лесен начин од кујната да се решите од влакненцата.

Измешајте 1 лажица мед со неколку капки лимонов сок. Ставете ја оваа мешавина на лицето и оставете 2-3 минути да се исуши.

Измасирајте да се впие, потоа отстранете со еден потег.

Може да измешате и белка со лажица брашно и шеќер, па да ја тргнете од лице кога ќе се исуши.

Се влече во спротивен смер од растот на влакната.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат

5 природни маски за лице против акни

singlepost_text