Уште вакви лепињи немате пробано – ќе ве воодушеват (Видео)

Уште вакви лепињи немате пробано – ќе ве воодушеват (Видео)

Забавни се за подготовка, а со својот вкус ќе ги воодушеват сите, и стари и млади!

Состојки:

  • 1 кг глатко брашно
  • 2 лажички шеќер
  • 2 лажички сол
  • 1,5 лажичка квасец
  • 4 лажици масло
  • 6 дл малка вода

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот во прилог:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text