Највкусниот пандишпањ од чоколадо – основа за било кој вид десерт

Највкусниот пандишпањ од чоколадо – основа за било кој вид десерт

Вкусен и сочен бисквит од чоколадо, се прави многу едноставно, а ќе ви биде основа за секакви десерти, торти, колачи кои сакате да ги подготвите.

Состојки:

  • 5 јајца
  • 100 гр кафеав шеќер
  • 150 гр чоколадо
  • 200 гр путер
  • 5 лажици брашно
  • сок од портокал

Начин на подготовка:

  1. Разматете 5 јајца со 100 гр кафеав шеќер и додајте 150 гр растопено чоколадо со 200 гр путер на пареа. 
  2. Во смесата додајте 5 лажици брашно, сок од цеден портокал и по желба рендана кора. 
  3. Сите состојки добро соединете ги и ставете во плех со саканите размери. Печете во рерна загреана на 180 стпеени. Вашиот совршен пандишпањ е готов, а на вас ќе остане да ја покажете креативноста.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text