Посна торта со бисквити: Изгледа прекрасно, а вкусот е фантастичен

Посна торта со бисквити: Изгледа прекрасно, а вкусот е фантастичен

За подготовка на оваа торта потребни ви се најмногу 20 минути. Уживајте во брзата подготовка!

Состојки:

  • 800 гр посни бисквити
  • 2 кесички пудинг од ванила
  • 200 гр шеќер
  • 1 л вода
  • 200 гр посен маргарин
  • 200 гр посно чоколадо
  • 200 гр мелени ореви + уште малку за украсување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта