Чистач на телото од рано наутро – денот нека ви почнува вака

Чистач на телото од рано наутро – денот нека ви почнува вака

Овошјето е „чистач” на телото, се исфрлаат сите штетни состојки и се обезбедуваат витамини, влакна и минерали.Ако го јадете наутро, ќе си направите уште поголема услуга, па затоа се препорачува за појадок.

Влакната често ни фалат во исхраната, помагаат за борба со дијабетес, за кардиоваскуларни болести и за слабеење.

Наутро добра идеја се овошје, овошна салата или овошен јогурт. Може да направите и овошно смути.

Добри се и за детоксикација на телото.

Овошјето може да се комбинира и со зеленчук, па така ќе добиете совршено смути за енергија, особено ако се одлучите за зелен зеленчук.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ