Запечени макарони со јогурт – повкусни немате пробано (Видео)

Запечени макарони со јогурт – повкусни немате пробано (Видео)

Запечени макарони со јогурт – повкусно јадење немате пробано! Рецепт вкусен и брз ручек, прсти да излижеш!

Состојки:

  • 500 гр тестенини (макарони, резанци, домашни тестенини…)
  • 500 мл јогурт
  • 500 мл млеко
  • 1 помала главица кромид
  • 4 јајца
  • 1 дл масло
  • сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

 

 

singlepost_text