Цвеќињата кои ги добивте за 8 март нема да ви овенат брзо – Евтина смеса од 3 состојки

Цвеќињата кои ги добивте за 8 март нема да ви овенат брзо – Евтина смеса од 3 состојки

Осми март или познат како Денот на жената, секогаш се одбележува со подароци или најчесто цвеќе кое им се дава на жените и девојките.Ако сакате да подарувате цвеќе или пак добивте цвеќе во саксија за празникот, тогаш ова е смеса со која тоа долго ќе трае и нема да се исуши или овене.

Ако вашите омилени цвеќиња кои ги чувате за да ви го красат домот венеат, а вие сте пробале буквално се, од менување на местоположбата до пресадување, пробајте ја само оваа смеса која е делотворна.

Ви требаат една кора од банана, малку лушпи од јајца и малку мелено кафе.

Се ставаат во блендер и потоа смесата се нанесува во земјата во саксијата.

По неколку дена ќе видите резултат. Цвеќињата ќе растат, и нема веќе да имате мака.

Повеќе на Готви.мк:

Чудо од раствор за цвеќиња

Додајте лажиче од овој зачин во цвеќињата

Смеса со која нема да овенат цвеќињата

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

 

singlepost_text