Задолжително пробајте ги: Неодоливи кифлички од кори

Задолжително пробајте ги: Неодоливи кифлички од кори

Кога еднаш ќе ги пробате, секогаш ќе ги правите!

Состојки:

  • 4 јајца
  • 500 гр кори
  • 1 лажичка сол
  • 1 шолја кисела павлака
  • 1 шолја јогурт
  • 350 гр ситно сирење
  • 50 мл масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

singlepost_text