Ефикасна домашна маска против подочници

Ефикасна домашна маска против подочници

Оваа домашна маска видно ги намалува подочниците и ги отстранува темните кругови околу очите, поради што вашето лице ќе изгледа помладо.

За оваа маска потребни ви се само две состојки кои веројатно веќе ги имате дома.

Ќе ви биде потребно малку кафе и кокосово масло. Доколку немате кокосово, можете да ставите маслиново масло.

Малку кафе измешајте со масло, така што смесата ќе биде хомогена. Нанесете на пределот околу очите и масирајте со прстите кон врвот на носот. Оставете така да отстои 15-тина минути, а потоа измијте го лицето со топла вода. Оваа маска може да се примени и на целото лице.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text