Бела урнебес салата: Толку вкусен додаток досега не сте пробале

Бела урнебес салата: Толку вкусен додаток досега не сте пробале

Сосема поинаква урнебес салата за оние кои сакаат лук. Одлична идеја како прилог со јадење или намаз за сендвичи.

Состојки:

  • 500 гр полномасно тврдо сирење
  • малку кајмак
  • 1/2 шолја масло, маслиново
  • малку бибер
  • босилек
  • магдонос по вкус
  • лук, ситно сечкан, по вкус

Начин на подготовка:

  1. Издробете сирење, додајте кајмак, масло, зачини, магдонос и ситно сечкан лук.
  2. Добро имзмешајте и сервирајте во чинија, или послужете како намаз за сендвичи.

Добар апетит!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство