Пржете килограми додека спиете – Сок кој ќе ве стопи преку ноќ

Пржете килограми додека спиете – Сок кој ќе ве стопи преку ноќ

За исфрлање на токсини, за слабеење и за мирен сон. Ви треба овој напиток за живот без стрес, и за лечење на многу болести.

Состојки:

  • 1 лимон 
  • 1 шолја магдонос 
  • 1 лажица рендан ѓумбир
  • малку оцет 
  • ½ л. вода 
  • малку цимет

 

 

Подготовка и употреба:

  1. Ставете се во блендер и измиксирајте. 
  2. Пијте го ова пред спиење. 
  3. Помага не само за слабеење, туку и против дијабетес, против висок притисок и за кардиоваскуларни болести.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ