Најевтин лек за херпес кој се прави дома – Поминува за ден до два

Најевтин лек за херпес кој се прави дома – Поминува за ден до два

Херпесот е навистина невкусно и болно искуство, па сите бараме начин како да се решиме побрзо од него.Се што ви треба имате дома во кујната. Оваа паста лесно и брзо се прави, евтина е и најважно од се, делотворна.

Потребна ви е една лажичка пченично брашно и малку вода, колку пастата да се раствори.

Со помош на газа се става неколку пати на ден од смесата на херпесот.

Ќе помине за ден до два.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Ги ублажува болката и воспалението

Домашен лек за херпес

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

 

singlepost_text