За парадентоза, настинки и болести – Чај од оваа билка решава се

За парадентоза, настинки и болести – Чај од оваа билка решава се

Чајот од мајчина душица е одличен природен лек за ублажување на болести на дишни патишта, а етеричното масло од оваа моќна билка помага за напнато и раздразливо тело, негово опуштање и смирување.Оваа билка помага со своето антисептичко, антибактериско дејство и е добар диуретик. Помага за разградување на слуз, за полесно искашлување и за спречување ширење на инфекции.

Делува за смирување на телото, опуштање од стрес, а и за нередовен месечен циклус кај жените.

Помага и за инфекции на матката и женските полови органи.

Се препорачува и за одвикнување од алкохол.

Превентивно делува и на парадентоза.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Чај за желудникот – нема да имате мака

Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови

Чај против слабокрвност

Домашни чајни кекси

Чај од шумска јагода

Чај од леска – малкумина знаат колку лекува