Лиснато печиво со сирење како од пекара (Видео)

Лиснато печиво со сирење како од пекара (Видео)

Рецепт за вкусно лиснато печиво со сирење – како од пекара!

Состојки:

  • 800 гр брашно
  • 400 мл топла вода
  • 40 гр свеж квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • 1 лажица сол
  • 120 мл масло
  • 400 гр маргарин
  • 400-500 гр сирење
  • јајце за премачкување
  • сусам за посипување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text