Јадете буквално се, а топите килограми – рецепт за слабеење и „Добро утро”

Јадете буквално се, а топите килограми – рецепт за слабеење и „Добро утро”

Ако сакате брзо и лесно да ослабете, без при тоа да се мачите со строги диети и да си го одземате задоволството да јадете од вашите омилени оброци, ова е спасот за вас.Испијте го ова наутро, па потоа јадете нормално. Правете го ова еден месец за резултати.

Состојки:

 • 8 суви сливи 
 • 4 лажици овесни снегулки 
 • 2 лажички цимет 
 • 3 лажички мелено ленено семе 
 • 3 лажички какао 
 • 300-350 мл. кефир или немасен јогурт

 

 

Начин на подготовка:

 1. Потопете ги сливите во зовриена вода, па нека стојат 10 минути. 
 2. Кога ќе набабрат исечете ги или ставете ги во блендер, па ставете ги во сад со сите останати состојки, овесните снегулки, ленено семе, цимет и какао и на крај ставете кефир. 
 3. Ако немате кефир ставете немасен јогурт. 
 4. Нека отстои смесата во стаклено шише или тегла вечерта, па пијте ја наутро. 
 5. Вака правете еден месец. 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ