Мека и мирисна: Декоративна полнета погача (Видео)

Мека и мирисна: Декоративна полнета погача (Видео)

Подгответе вкусна полнета погача – ќе бидете воодушевени од нејзиниот вкус!

Состојки:

  • 700 гр брашно
  • 240 мл млеко
  • 1,5 лажичка сув квасец
  • 2 лажички шеќер
  • 1/2 лажица сол
  • 1 мала шолја масло
  • 3 јајца + 1 јајце за фил + 1 јајце за премачкување
  • 200 гр сирење

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text