Обландата никогаш нема да ви пукне при виткање – Трик без пари

Обландата никогаш нема да ви пукне при виткање – Трик без пари

Колку долго и да сме во кујна, никогаш не е премногу да се знае совет или некој чекор повеќе.За да имате супер обланди, да се завитка ролат без да пукне, потребно е да навлажните и исцедите крпа, поголема од листот обланда.

Ставете ја на работната маса, па ставете ја обландата и виткајте.

Оставете ја неколку минути да ја впие влагата, барем 15. минути.

Филувајте, па повторно затворете со крпа.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Обланди со крем банани

Обланди со бисквити и плазма

Обланди со посебен фил

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text