Супер трик за печење месо – Ставете го ова на него и ќе биде совршено

Супер трик за печење месо – Ставете го ова на него и ќе биде совршено

Иако сите ги фрламе корите од банана, тие имаат многу лековити својства, витамини и може да ви послужат за многу нешта во кујната.Верувале или не, ако ставите кора од банана на месото кога го печете, тоа ќе ја задржи својата арома и ќе биде сочно и вкусно.

На овој начин никогаш нема да се пресуши месото.

Звучи чудно, но пробајте, делува.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

 

singlepost_text