Сок со куркума за здравје на цело тело – рецепт на познатиот фитнес инструктор

Сок со куркума за здравје на цело тело – рецепт на познатиот фитнес инструктор

Направете здрав сок со куркума и зачини кој има одлично дејство против различни заболувања, одличен е за брзо варење на храната, ублажува болки и помага за срцето и имунитет.Ова е рецепт од светскиот фитнес инструктор Џино Флорио кој е ефикасен:

Состојки:

  • 1 лажица куркума 
  • малку бибер 
  • сок од ½ свеж лимон 
  • кокосова вода

Сите состојки се мешаат, а сокот се пие наутро.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Избелете ги забите со евтина намирница

Измешајте топла вода и куркума

Избелете ги забите за две минути

Мултивитаминска напивка со куркума

Намирници кои се ужасни за забите

Додајте една состојка во маслиновото масло и нема да се разболите

Измешајте кафе и маслиново масло за усните

 

 

singlepost_text