Убаво изгледаат, а вкусот е неодолив: Руски капи со јафа кекс (Видео)

Убаво изгледаат, а вкусот е неодолив: Руски капи со јафа кекс (Видео)

Вкусен десерт со јафа кекс, овие руски капи се вистинско уживање!

Состојки:

 • 3 јајца
 • 200 гр шеќер
 • 200 гр брашно
 • 3 лажици какао прав
 • 30 мл масло
 • 100 мл млеко

Состојки за фил:

 • 6 лажици брашно
 • 500 мл млеко
 • шеќер по вкус
 • 125 гр маргарин

Останати состојки:

 • Јафа кекс
 • 100 гр кокос

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text