Кралица на зимата: Посна салата со карфиол и многу зачини

Кралица на зимата: Посна салата со карфиол и многу зачини

Направете посна и вкусна салата со карфиол и зачини.

Состојки:

  • 1 главица карфиол 
  • рукола 
  • малку шеќер 
  • оцет 
  • масло 
  • сол

 

 

Начин на подготовка:

  1. Обарете карфиол, исцедете го и иситнете го. 
  2. Ставете го во сад со добро измиената рукола и зачините, масло и оцет. 
  3. Измешајте и послужете.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

singlepost_text