Лисната овошна пита – мека и сочна (Видео)

Лисната овошна пита – мека и сочна (Видео)

Ако ви се јаде нешто благо, еве еден интересен рецепт на Милица Михаиловиќ – лисната пита од овошје која се топи во уста!

Состојки:

  • 400 гр брашно
  • 200 мл вода
  • 1/2 лажичка сол
  • 1/2 маргарин или путер
  • 400 гр тиква или јаболка
  • 4-5 лажици шеќер
  • 4-5 лажици гриз
  • 1 лажичка цимет

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text