Брза пита со ајвар готова за половина час (Видео)

Брза пита со ајвар готова за половина час (Видео)

Ова е најбрзиот рецепт за пита со ајвар – готова е за 30 минути!

Состојки:

  • 17 лажици брашно
  • 5 јајца
  • 1 рамна лажица сол
  • 1/2 кесичка прашок за печиво
  • 250 мл јогурт
  • 5 лажици ајвар
  • 50 мл масло
  • сусам за посипување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

singlepost_text