Декоративна погача Зелено сонце (Видео рецепт)

Декоративна погача Зелено сонце (Видео рецепт)

Декоративна погача Зелено сонце по оригинален рецепт на Милица Михаиловиќ…

Состојки:

 • 750 гр брашно
 • 1 лажица сол
 • 240 мл млеко
 • 40 гр свеж квасец
 • 1 лажичка шеќер
 • 60 мл масло
 • 2 лажици павлака
 • 3 јајца

Состојки за фил:

 • 200 гр спанаќ во брикети
 • 300 гр сирење
 • 1 јајце за премачкување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text