Наместо појадок кафе со чуден додаток – Пржи килограми и го чува срцето

Наместо појадок кафе со чуден додаток – Пржи килограми и го чува срцето

На прв поглед ќе ви звучи чудно и несекојдневно, но оние кои пробале знаат зошто треба да се става путер во првото утринско кафе, колку е вкусно и колку помага на телото. Голем број од оние кои го пробале вака збогатеното кафе, немаат намера да се вратат на обичното, а згора на сè, кафето на овој начин го чува и здравјето.

Во првото утринско кафе ставете парче путер. Ова кафе е најдобро да го направите во блендер, за да се соедини путерот и да не биде масно.

Може да помогне за слабеење, а исто така може да го намали и ризикот од дијабетес за седум отсто.

Ова кафе со путер ги чисти артериите и ја подобрува работата на мозокот.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Зимско кафе

Билка од која се прави здраво кафе

Чај за цел спектар болести

Природен лек за голем гинеколошки проблем

Сок од цвекло за слабеење

Сок кој пука од витамини

Природен лек за бактерии во желудникот

Сок од јаболка и цимет