Не ви требаат скапи средства, ни мачно чистење – Евтин трик за шпоретот да блеска

Не ви требаат скапи средства, ни мачно чистење – Евтин трик за шпоретот да блеска

Заборавете на скапите средства за чистење, на содата и оцетот и на се што се пробале до сега.За блескава кујна, особено за блескав шпорет, ви треба само алуминиумска фолија.

Фолијата е една од најпрактичните нешта на денешницата, помага и за чистење и за совршени оброци. Таа ќе ви заштеди време и пари.

Се што треба е кога ќе ја користите ринглата на шпоретот да ставите фолија на неа. Тоа е се! Кога ќе завршите ја тргате фолијата и сите нечистотии од готвењето се на неа.

Резултатот е чист шпорет и заштедено време за чистење.

Повеќе на Готви.мк:

Исчистет го шпоретот лесно

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text