Смеса од кујната со која нема да видите влакно на пазувите – се е готово за 2 минути

Смеса од кујната со која нема да видите влакно на пазувите – се е готово за 2 минути

Сите жени, како и некои мажи, мака мачат со влакната под пазувите кои секако изгледаат невкусно, а се и непријатни.Наместо да користите брич и да се бричите често, а сепак да има мали црни влакненца, се што ви треба се две состојки од кујната. Земете лимон и шеќер и проблемот е решен засекогаш.

Измешајте една лажичка шеќер со две лажички лимонов сок и направете паста.

Нанесете ја на пазувите, оставете нека делува минута до две, па со помош на крпа или стапче отстранете ја и влакната ќе ги снема.

Повторувајте го ова два пати неделно.

Ви требаат две минути, а нема веќе нервози.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Домашна крема за депилација

Сода бикарбона – замена за 8 скапи препарати за нега

Како да ја отстраните бојата за коса која не ви се допаѓа?

Брз пилинг за меки усни – Ви требаат само 2 состојки

Природна маска за отстранување на митесерите од носот

Ослободете се од стресот со 5 минутна масажа на прстите

Студени раце и стопала? Еве на кои здравствени проблеми може да укажуваат

5 природни маски за лице против акни

singlepost_text